| SCHODY RUCHOME
GMV dostarcza schody ruchome
, które integrują estetykę, bezpieczeństwo i ekologię. Charakteryzują się nowoczesnym wzornictwem, wysoką jakością i bardzo dobrymi parametrami technicznymi. Schody ruchome dostępne są w następujących odmianach:- LMG - zastosowania zwykłe (budynkach komercyjnych: galerie handlowe, centra wystawiennicze czy biurowce)
- LMU oraz LMU-YG – praca przy dużym natężeniu ruchu (obiekty transportu publicznego takie jak: metro, dworce kolejowe i porty lotnicze).
Każda z nich występuje w wersji przeznaczonej do pracy na wolnym powietrzu.
UKŁADY PRACY - PRZYKŁADY ZASTOSOWAŃ
Czynniki determinujące wybór określonego układu pracy:- rodzaj budynku,
- miejsce instalacji i kierunek ruchu,
- natężenie ruchu,
- rodzaj zastosowania (budynki komercyjne / transportu publicznego),
- specjalne zastosowanie.
1. Pojedynczy
Schody łączą dwa poziomy. Znajdują zastosowanie w obiektach, gdzie osoby poruszają się głównie w jednym kierunku. Możliwa jest elastyczna praca kierunkowa (np. jazda rano w jednym kierunku, po południu w drugim).
2. Podwójny (ruch dwukierunkowy)
Ten układ znajduje zastosowanie w obiektach, gdzie osoby poruszają się w dwóch przeciwnych kierunkach.
3. Krzyżowy (ruch dwukierunkowy)
Popularny w małych dwupoziomowych galeriach handlowych.
4. Pojedynczy-ciągły (ruch jednokierunkowy)
Schody łączące kolejne poziomy w ruchu jednokierunkowym znajdują zastosowanie głównie w małych domach towarowych i centrach komercyjnych.
5. Pojedynczy-nieciągły (ruch jednokierunkowy)
Schody łączące kolejne poziomy w ruchu jednokierunkowym nieciągłym nie są zbyt wygodne dla osób, które chcą szybko przemierzyć kolejne kondygnacje. Jednak ten układ pracy jest atrakcyjny dla właścicieli domów towarowych i najemców gdyż zachęca do odwiedzin sklepów. Znajdują zastosowanie głównie w małych domach towarowych i centrach komercyjnych.
6. Podwójny-nieciągły (ruch dwukierunkowy)
Schody łączące kolejne poziomy w ruchu dwukierunkowym nieciągłym znajdują zastosowanie w domach towarowych, biurowcach i obiektach transportu publicznego. Przy zwielokrotnieniu tego układu pracy można zastosować pracę sekwencyjną: jazda w określonym kierunku zależnie od pory dnia.
7. Krzyżowy-ciągły (ruch dwukierunkowy)
Ten układ znajduje zastosowanie głównie w dużych domach towarowych, biurowcach i w obiektach transportu publicznego, gdzie sprawne przemieszczanie się osób pomiędzy kondygnacjami ma duże znaczenie.
SPECYFIKACJA TECHNICZNA